reklam

WEP TV CANLI TV İZLE

MERHABA SİTEMİZE HOŞGELDİNİZ KADIN SAĞLIK BAKIM GİBİ BİR ÇOK SİTEMİZDE YAZILARIMIZ VARDIR SİTEMİZ SADECE ÖGRETİM OKUMA İÇİN YAZMIŞ OLDUMUZ BU YAZILARDIR LÜTFEN KADIN SAĞLIK BAKIM GİBİ OKUDUNUZ ÜRÜNLRİ SAKIN DENEMEGİN BİR DOKDORA BAŞ VURMADAN YAPMAYINIZ https://beniokudunmu.blogspot.com.tr/ SİTEMİZ TANITIM ÖGRETMEK OKUMAK AMACI TAŞIMAKDADIRUYGULAMA YAPMAYINIZ SİTEMİZ SORUMLU DEGİLDİR BİRŞEYLER ÖGRENDİSENİZ BİR TEŞEKÜR YETERLİDİR,,,

Bebek için masajın faydaları

Yazar fotoahmet 26 Mayıs 2018 Cumartesi 0 yorum
Bebek için masajın faydaları ; Bebeğinize her gün yemeğini yedikten yarım saat sonra ya da yıkadıktan sonra masaj yapabilirsiniz. Masaj yapacağınız odanın sıcaklığı 22-24 derece olmasına dikkat edin. Masaj yapan insanın saat, bilezik, parmaklarındaki yüzükleri çıkarmalı oluğunu da unutmayın. Masaj yağınızı hazırlayın, bebeğinizi masaj süresince odada yalnız bırakmayınız. 

Masaj nasıl yapılır
– Yeni doğmuş bebekler ilk masaj seanslarında 5 dakika masaj edilmelidirler. Sonra yavaş yavaş bu süre 20 dakikaya kadar uzatılabilir.

Bebek için masajın faydaları
Bebek için masajın faydaları
Bebeğinizin göbeği henüz düşmemişse, sadece göbeğin alt kısmına merkezden yanlara doğru masaj yapabilirsiniz.
Bebeğiniz masajdan rahatsız olursa masajı tutun. Bebek 4 haftadan daha küçükse masaj kısa ve zayıf okşamalar biçiminde olmalıdır. Bu arada bebeğinizin verdiği tepkileri de takip ederek ona göre hareket etmemiz gerekir.

Masajın fiziksel etkileri:
Bebek masajı kalp fonksiyonlarını ve kan dolaşımını harekete geçiriyor.
Cilde ve özellikle kaslara kan akımı hızlanır.
Uykuya getməni kolaylaştırır ve bebeğin daha sakin olmasına yol açıyor.
Bağışıklık sistemini kuvvetlendirir.

Hiç yorum yok: