reklam
MERHABA SİTEMİZE HOŞGELDİNİZ KADIN SAĞLIK BAKIM GİBİ BİR ÇOK SİTEMİZDE YAZILARIMIZ VARDIR SİTEMİZ SADECE ÖGRETİM OKUMA İÇİN YAZMIŞ OLDUMUZ BU YAZILARDIR LÜTFEN KADIN SAĞLIK BAKIM GİBİ OKUDUNUZ ÜRÜNLRİ SAKIN DENEMEGİN BİR DOKDORA BAŞ VURMADAN YAPMAYINIZ https://beniokudunmu.blogspot.com.tr/ SİTEMİZ TANITIM ÖGRETMEK OKUMAK AMACI TAŞIMAKDADIRUYGULAMA YAPMAYINIZ SİTEMİZ SORUMLU DEGİLDİR BİRŞEYLER ÖGRENDİSENİZ BİR TEŞEKÜR YETERLİDİR,,,

Hamilelikte Her üç Kadından 2 si acı cekiyor

Yazar fotoahmet 26 Mayıs 2018 Cumartesi 0 yorum
Hamilelikte Her üç Kadından 2 si eziyet cekiyor

Hamilelikte değişen hormon düzeyleri tüm, nahiyelere etkilediği gibi, ellerde de bazı şikayetlere yol açar.

Hamilelik sırasında karpal tünel sendromu (KTS) denilen ve elleri gerçekten yoran Bir dönem başlıyor. Hamileliğin oğlu aylarinda altı rastlanan bu durum uzun süre kalıcı izler bırakır.

Zamanla ellerde “karınca dolaşıyor” hissi, uyuşma, yanma, ağrı gibi belirtilerle kendini gösteren bu sendrom ilerleyen zamanlarda güçsüzlük, hissizlik halleri ACIR. Bu şikayetleri Olan hamileler Bir eşyayı tutmakta zorluk çektiklerini söylüyorlar.

5 aydan sonra hamile kadının vücudunda kaçının artması, su birikmesi, şişme Artır.

Bu yüzden ellerde sinire baskı olur. Bu sendroma ihmal etmek olmaz. Çünkü çok kadın doğumdan 3 yıl geçmesine rağmen hala izlerini barındırıyor.

Doğuştan on iki hafta sonra ağırlık azalma olduğundan ağrılar AZCA azaltabilir. Ancak tam tedavi için 5-8 seansta tamamlanan manuel tedavi ve kinezio bant önerilir

Hiç yorum yok: