reklam
MERHABA SİTEMİZE HOŞGELDİNİZ KADIN SAĞLIK BAKIM GİBİ BİR ÇOK SİTEMİZDE YAZILARIMIZ VARDIR SİTEMİZ SADECE ÖGRETİM OKUMA İÇİN YAZMIŞ OLDUMUZ BU YAZILARDIR LÜTFEN KADIN SAĞLIK BAKIM GİBİ OKUDUNUZ ÜRÜNLRİ SAKIN DENEMEGİN BİR DOKDORA BAŞ VURMADAN YAPMAYINIZ https://beniokudunmu.blogspot.com.tr/ SİTEMİZ TANITIM ÖGRETMEK OKUMAK AMACI TAŞIMAKDADIRUYGULAMA YAPMAYINIZ SİTEMİZ SORUMLU DEGİLDİR BİRŞEYLER ÖGRENDİSENİZ BİR TEŞEKÜR YETERLİDİR,,,

Çocuklara yemeği sevdirmenin yolları

Yazar fotoahmet 26 Mayıs 2018 Cumartesi 0 yorum
Çocuklara yemeği sevdirmenin yolları
Çocuklara yemeği sevdirmenin yolları ; Çocuklara yemek yedirmek ve sevdirmek annelerin en çok zorlandığı bir süreçtir. Hiçbir hastalığı ve psikolojik sorunları olmayan çocuklar, acıyan zaman yemeği kolay yiyor. 

Fakat bazı çocuklar yemek yemeyi sevmiyor ve tüm aile bundan muzdarip. Yani, çocuğu yedirmek için tüm aile üyeleri çeşitli oyunlar göstermeli ve acı çekmeli olur.


Çocuklara yemeği sevdirmenin yolları
Çocuklara rahat yemek yedirmek için aşağıdaki düzenlemeleri dikkate:

Yemeğe birkaç saat kalmış çocuklara çerezler vermek olmaz.

Yemek saatinde çocuk sofraya çağırılmalı ve tabağına ancak yiyebileceği kadar yemek konulmalıdır.

Çocuk yemeği yemiyorsa, onu yemeği yemeye ısrar etmek olmaz.

Yemeğini sonuna kadar bitirip yiyen çocuklara mutlaka küçük de olsa, hediye verilmelidir. Bu onları sevindirir ve teşvik.

Çocuklar için en çok sevdiği yemekler hazırlanmalı.

Çocuğun yemek yemesi için elinizde boşkabla etrafında fırlanmalı değilsiniz.

Haftada bir gün istemediği yemeği yemesine izin vermelisiniz. Bunu ise çocuğun kendisi seçmelidir.

Çocuk oyun oynamayı çok seviyor. Odur ki, yemekleri oyuncak şekilli kaplarda yedirmelisiniz.Çocuklara yemeği sevdirmenin farklı farklı yolları  , Çoculara yemek yemeyi sevdirmenin püf yolları hakkında yorumlarınızı bekleriz.

Hiç yorum yok: