reklam
MERHABA SİTEMİZE HOŞGELDİNİZ KADIN SAĞLIK BAKIM GİBİ BİR ÇOK SİTEMİZDE YAZILARIMIZ VARDIR SİTEMİZ SADECE ÖGRETİM OKUMA İÇİN YAZMIŞ OLDUMUZ BU YAZILARDIR LÜTFEN KADIN SAĞLIK BAKIM GİBİ OKUDUNUZ ÜRÜNLRİ SAKIN DENEMEGİN BİR DOKDORA BAŞ VURMADAN YAPMAYINIZ https://beniokudunmu.blogspot.com.tr/ SİTEMİZ TANITIM ÖGRETMEK OKUMAK AMACI TAŞIMAKDADIRUYGULAMA YAPMAYINIZ SİTEMİZ SORUMLU DEGİLDİR BİRŞEYLER ÖGRENDİSENİZ BİR TEŞEKÜR YETERLİDİR,,,

Vazelinin faydaları

Yazar fotoahmet 26 Mayıs 2018 Cumartesi 0 yorum
Vazelinin faydaları ; Hemen hemen tüm eczacı ve kozmetik mağazalarında rast gelebileceğiniz vazelin çok ucuzdur. Ama o kadar faydalı ki, saymakla bitmiyor. Bu liste vazelinin nelere “muktedir” olduğunu bileceksiniz. 

Uzun vadeli parfüm kokusu
Parfüm vuracağınız bölgeye biraz vazelin sürün ve üzerinden parfüm sıkın. İnanın ki, gün boyunca parfüm kokusu kaybolmayacak.

Vazelinin faydaları
Vazelinin faydaları
Kaşlarınız
Eğer kaşlarınızı sık sık düzeltmek zorunda kalıyorsanız, vazelindən yararlanın. Böylece, sonucundan rahat olun.

Makyaj temizleyici
vazelin aynı zamanda zor silinen makyaj izlerini siliyor. Bir yukarı çekin ve ovalayın. Sonra yüzünüzü yıkayın.

Dudaklar
Vazelin en güçlü nemlendirici olarak kabul edilir ve bir dudak bakım kremi olarak da kullanılıyor. Her gece yatmadan önce dudaklarınıza vazelin çekerseniz, büyük değişikliğe şahit olacaksınız.

Yüzük çıkartmak için vazelin kullanmak
Eliniz şişerse, yüzüyünüz de parmağınız çıkmaz. Onu oradan çıkarmak için vazelindən yararlanın.

Uzun ve yoğun kirpikler için vazalin kullanmak
Hep uzun ve yoğun kirpiklere sahip olmak bulundunuz mu? Onda dikkatle okuyun. Eski bir tuj fırçasını alın ve temiz yıkayın. Biraz vazelinə bulayın. Evde tembellik yaptığınız günlerde tuj çəkirmişsiniz gibi kirpiklerinize sürün.

Saç kırılması
Eğer saç uçlarında kırılma gözlem yaparsanız, vazelindən saç uçlarına çekin.

Saç boyası lekeleri
Eğer saç boyamağı düşünüyorsanız alın ve kulak, boyun bölgesine vazelin sürün. Saç boyasını yıkadıktan sonra o bölgede boya lekesine rast gelemezsiniz.

Makyaj lekesi
Yeni aldığınız giyimde ruj lekesine rast geldiniz? Hayal kırıklığına olmadan biraz vazelinle lekeyi temizleyebilirsiniz.

Cildi korur. 
Soğuk havalarda dışarı çıkmadan önce ellerinize vazelin sürün. Onları shaxtadan korumak için en güzel araçtır.

Takma kirpikler
Hassas göz derisine zarar vermeden takma kirpikleri çıkarmak istiyorsanız, vazelindən yararlanın.

Kuru tırnaklar
Tırnaklarınızı ve tırnak kenarındaki cildinize bakım için vazelin sürün.

Yumuşak ayaklar
Yatağa girmeden önce ayaklarınıza vazelin sürün ve çorap giyin. Sabah uyandığınızda ayaklarınızın nasıl yumuşak olduğunu hissedeceksiniz.

Saçınıza yapışan sakız
Eğer saçınıza sakız yapışıbsa, biraz vazelin alıp saqqıza bulayın. Böylece sakızı yüzü aşağıya doğru kaydırın. Ama sabırla ve temkinle edin. Sonucundan memnun kalacaksınız.

Hiç yorum yok: