reklam
MERHABA SİTEMİZE HOŞGELDİNİZ KADIN SAĞLIK BAKIM GİBİ BİR ÇOK SİTEMİZDE YAZILARIMIZ VARDIR SİTEMİZ SADECE ÖGRETİM OKUMA İÇİN YAZMIŞ OLDUMUZ BU YAZILARDIR LÜTFEN KADIN SAĞLIK BAKIM GİBİ OKUDUNUZ ÜRÜNLRİ SAKIN DENEMEGİN BİR DOKDORA BAŞ VURMADAN YAPMAYINIZ https://beniokudunmu.blogspot.com.tr/ SİTEMİZ TANITIM ÖGRETMEK OKUMAK AMACI TAŞIMAKDADIRUYGULAMA YAPMAYINIZ SİTEMİZ SORUMLU DEGİLDİR BİRŞEYLER ÖGRENDİSENİZ BİR TEŞEKÜR YETERLİDİR,,,

Bebek uyutmak için en pratik yollar nelerdir

Yazar fotoahmet 26 Mayıs 2018 Cumartesi 0 yorum
Bebek uyutmak için en pratik yollar nelerdir; Bebeklerin en büyük sorunlarından biri de uyku problemidir.
Yatırdığınız bebeğin gece ne zaman uyanacağı belli değil. Hatta gece 4-5 kez uyana bilirler. Bu yüzden anneler uykusuz geceler geçirecek olur. 

Uyku vakti geldiğinde ne yaparsanız yapın, uyumayan bir bebeğiniz varsa, o zaman bu meseleleri uygulayın.

Akşam saatlerinde yatmadan önce bebeği yıkamak onu sakinleştirecek. Ilık bir duş bebeğinize uyku getirecek. Ancak bebekleri gündüz saatlerinde yatırırken her yıkamada yatırmayın. Bunu sadece akşam yatmadan önce yapabilirsiniz.

Bebeğin uyuduğu odada dikkatini çekecek nesneler olmamalıdır. Işık çok açık olmasın, televizyon çalışmasın ve büyük çocuklar olmasın. İşte siz de evde televizyonun sesi gelirken yata bilmiyormusunuz. Bebekler de böyledir.

Bebeğin uyuması için ısı önemlidir. Yattığı oda ne çok sıcak ne de çok soğuk olmamalıdır.

Bebeğinizi yatırırken alçak ses tonunda müzikler söyleyebilir, hem de sakin sesle hikayeler okuyabilirsiniz.

Hiç yorum yok: